Novinka Efekt lupa
 

VS Rychlotest Lymská borelióza

Neohodnoceno
 
Dostupnost Momentálně nedostupné
352,17 Kč
426,13 Kč včetně DPH
Kód produktu 3958387
Značka VITAMIN STATION
Kategorie DOMÁCÍ RYCHLOTESTY
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Popis

Nemusíte trnout strachy, pokud jste na sobě nebo na svém dítěti našli klíště. Otestujte se rovnou u sebe doma pomocí rychlotestu VITAMIN STATION Lymská borelióza. Čím dříve se o případné infekci Lymské boreliózy dozvíte, tím dříve můžete navštívit lékaře a vyhnout se tak vážnějším symptomům.

Onemocnění lymskou boreliózou

Klíšťata žijící v podrostech a lesech mírného klimatického pásma jsou často přenašečem bakterie Borrelia burgdorferi na člověka (1-2 % rizika přenosu). Tato bakterie zasahuje nervový systém a může být příčinou vážných neurologických onemocnění. Infekce se může projevit zvětšující se kožní vyrážkou a mezi jinými i artritidou. V průběhu 3 - 10 dnů po kousnutí, ale často až po několika týdnech, se v místě ranky objeví infekční erytém (červený otok kůže). Zánět může být doprovázený horečkou. Imunitní systém reaguje na infekci uvolněním specifických protilátek proti bakterii Borrelia burgdorferi.

Kdy testovat?

Vývoj lymské nemoci má tři fáze. V první fázi (2 - 4 týdny) se IgM protilátky objeví pouze v 40 až 60 procentech případů. V průběhu druhé fáze (4. - 6. týden) jsou protilátky detekovatelné v 70 až 90 procentech případů. Konečně v třetí fázi jsou protilátky všeobecně přítomné a mohou být detekovatelné. Použitím testu Lymská borelióza je možné zjistit přítomnost těchto specifických protilátek, a tak i probíhající infekci bakterií borelie 2 - 6 týdnů po kousnutí klíštětem. Pokud se jejich přítomnost potvrdí, na léčbu infekce je nutné použít antibiotika. V případě pozitivního testu proto navštivte svého praktického lékaře a další postup konzultujte výhradně s ním.

Hlavní vlastnosti:

  • samodiagnostický test na přítomnost borelie v krvi
  • jednoduché a rychlé použití
  • výsledek už za 15 minut
  • spolehlivost 91 %
  • balení obsahuje veškerý materiál potřebný k provedení testu

 

Použití

1. Umyjte si ruce mýdlem a opláchněte je čistou vodou.
2. Roztrhněte ochranný sáček (v zářezu), vyjměte z něj pouze kazetu a pipetu.
3. Zatlačte malý oranžový kolík úplně dovnitř lancety, dokud neuslyšíte klapnutí, které signalizuje aktivaci pomůcky.
4. Odstraňte oranžový kolík otočením doleva nebo doprava.
5. Vyčistěte si bříško ukazováčku nebo prostředníčku alkoholovým ubrouskem. Promasírujte konec prstu nahoru a dolů, aby se bříško prstu prokrvilo.
6. Pevně zatlačte konec lancety na prst očištěný alkoholem, aby došlo k dobrému kontaktu. Zatlačte na spouštěcí tlačítko.
7. Hrot jehly se po píchnutí automaticky a bezpečně vtáhne zpět.
8. Promasírujte si konec propíchnutého prstu, abyste získali kapku krve.
9. Přiložte pipetu bez stlačování balonku ke kapce krve. Krev se natáhne do pipety až po vyznačenou čárku díky vzlínavosti. Pokud krev nedosáhla až k čárce, prst si můžete znovu promasírovat, dokud nebude vzorku dostatek. Pokud je to možné, zabraňte vzniku bublinek.
10. Nakapejte vzorek stlačením balonku na pipetě do testovacího okénka na kazetě podle obrázku.
11. Počkejte, až se krev absorbuje z testovacího okénka a nakapejte 4-5 kapek z ampulky s pufrem.
12. Po uplynutí 10 minut test vyhodnoťte podle příbalového letáku. Nevyhodnocujte po uplynutí doby delší než 15 minut.

 

Upozornění

Tento test je určen výhradně pro in vitro diagnostické použití. Pouze k vnějšímu použití. NEPOLYKEJTE. Před provedením testu si pozorně přečtěte pokyny. Test je možné vyhodnotit pouze při pečlivém dodržení pokynů k použití. Pečlivě dodržujte množství krve, počet kapek a dobu potřebnou k vyhodnocení. Test uchovávejte při teplotě +4°C - +30°C. Nezmrazujte. Nepoužívejte test po uplynutí data použitelnosti uvedeného na obalu a ochranném sáčku. Nepoužívejte, pokud je ochranný sáček poškozený. Test nepoužívejte opakovaně. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Po použití můžete všechny části zlikvidovat v domácím odpadu.

EAN kód 5999563220060
Distributor Dr.Natural s.r.o., Praha 1, Nové Město, Revoluční 1403/28
Forma Test
Značka VITAMIN STATION
Počet kusů v kartonu (?) 10