Novinka Efekt lupa
 

VS Rychlotest Játra

Neohodnoceno
 
Dostupnost Momentálně nedostupné
330,43 Kč
399,82 Kč včetně DPH
Kód produktu 4528551
Značka VITAMIN STATION
Kategorie DOMÁCÍ RYCHLOTESTY
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Popis

Úloha jater je nezbytná pro zdravé fungování těla: pomáhají absorbovat živiny, odstraňovat toxické látky z krve, vylučovat bílkoviny a skladovat energii. V případě problémů souvisejících s játry mohou nastat mimo jiné následující příznaky: tmavá moč, stolice světlé barvy, ztráta chuti k jídlu, žlutavé zbarvení očního bělma nebo kůže (žloutenka), zvětšení břicha, celková slabost těla, únava. Zkontrolujte si správnou činnost jater pomocí rychlotestu VITAMIN STATION Játra v pohodlí domova. Onemocnění jater mohou mít mimořádně mnoho důvodů, jako je například hepatitida, vedlejší účinky některých léků, cirhóza jater v důsledku nadměrné konzumace alkoholu, jakož i abnormální nadváha, zejména spojené s onemocněními diabetes nebo hypertenze.

Jak funguje rychlotest?

Existuje mnoho testů na posouzení stavu jater, nejběžnější je transaminálny (ALT a AST) enzymový průzkum. Tyto enzymy se uvolňují z jater následkem nemoci nebo poranění. Test na zjištění stavu jater VITAMIN STATION slouží k měření zvýšené hladiny ALT a AST. Pro jeho úspěšné použití stačí jedna kapka krve odebraná z bříška prstu. Test se skládá z plastové kazety, která obsahuje kartu s dvěma oddělenými zónami na detekci transamináz (červená barva pokud je pozitivní) a kontrolní plochu (modrá barva). V případě pozitivního testu navštivte svého praktického lékaře a další postup konzultujte výhradně s ním.

Hlavní vlastnosti:

  • samodiagnostický test na kontrolu činnosti jater
  • jednoduché a rychlé použití
  • výsledek už za 10 minut

 

Použití

1. Obsah sady umístěte na čistý, suchý a rovný povrch (například na stůl). Důkladně si umyjte ruce. Použijte mýdlo a teplou vodu. Osušte si ruce čistým ručníkem.
2. Připravte si test a pipetu. Vyjměte je z ochranného sáčku (odtrhněte na zářezu) a umístěte je na dosah ruky (budete je potřebovat později). Zlikvidujte malý sáček s vysoušedlem.
3. Připravte si lancetu. Opatrně ji držte, aniž byste stiskl/a aktivační tlačítko. Otočte uzávěrem lancety o čtvrt otáčky, dokud neucítíte jeho oddělení od lancety. Poté pokračujte v otáčení (2–3
otáčky). Netahejte, jen otáčejte, a po odstranění víčko zlikvidujte.
4. Koneček prostředníčku nebo prsteníčku očistěte dezinfekčním tamponem s alkoholem. Prst lehkým tlakem masírujte 10–15 vteřin směrem k jeho konečku, aby se prokrvil.
5. Silně přitlačte lancetu proti boční straně očištěného konečku prstu a stiskněte aktivační tlačítko.
6. Špička se automaticky zasune zpět do zařízení.
7. Vytvoření kapky krve podpořte masírováním konečku prstu.
8. Bez stisknutí konce pipety přiložte plastovou pipetu na vzorek krve. Vzorek se nasaje do pipety díky kapilaritě až po čárku vyznačenou na pipetě. Pokud krev nedosáhne čárky, znovu masírujte
bříško prstu, abyste získali potřebné množství krve. Snažte se zabránit vzniku vzduchových bublin.
9. Vzorek naneste stlačením konce pipety do testovacího okénka kazety.
10. Počkejte 30–40 sekund, až se krev úplně vsákne do testovacího okénka. Odšroubujte modrý uzávěr lahvičky s pufrovým roztokem (nechte bílé víčko pevně zašroubované) a přidejte roztok
následujícím způsobem: Držte lahvičku s pufrovým roztokem svisle a pomalu přidejte přesně 4 kapky do testovacího okénka kazety s intervalem 2–3 sekundy mezi jednotlivými kapkami.
11. Výsledek odečtěte po 10 minutách podle příbalového letáku. Neodečítejte výsledek po uplynutí více než 15 minut.

 

Upozornění

Tento test je určen výhradně pro in vitro diagnostické použití. Pouze k vnějšímu použití. NEPOLYKEJTE. Před provedením testu si pozorně přečtěte pokyny. Test je možné vyhodnotit pouze při pečlivém dodržení pokynů k použití. Pečlivě dodržujte množství krve, počet kapek a dobu potřebnou k vyhodnocení. Test uchovávejte při teplotě +4°C - +30°C. Nezmrazujte. Nepoužívejte test po uplynutí data použitelnosti uvedeného na obalu a ochranném sáčku. Nepoužívejte, pokud je ochranný sáček poškozený. Test nepoužívejte opakovaně. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Po použití můžete všechny části zlikvidovat v domácím odpadu.

EAN kód 5999563220183
Distributor Dr.Natural s.r.o., Praha 1, Nové Město, Revoluční 1403/28
Forma Test
Značka VITAMIN STATION
Počet kusů v kartonu (?) 10